Az alapítvány tevékenysége

Az alapítvány tevékenységének bemutatása

Az Alapítvány – céljaiból adódóan – szerteágazó tevékenységet folytat. Fő vonalakban szeretnénk bemutatni az Alapítvány 10 éves tevékenységét:

Az Alapítványt a Fővárosi Bíróság 2007. április 16-án 10.261 nyilvántartási számon jegyezte be (a jelenlegi nyilvántartási szám: 01-01-0010261).

Az Európai SORS-TÁRSAK Közhasznú Egyesülettel együtt, 2008-tól immár hagyományosan részt veszünk a rászorulók részére szervezett karácsonyi ételosztáson.

2008-ban és 2009-ben részt vettünk a Pénzügyminisztériumban lévő Kossuth-szobornál rendezett ünnepségen.

Emléktábla-avatás történt a Ludovika épületének homlokzatán 2009-ben (Honvéd Kossuth Akadémia).

Emléktábla a Ludovika épületének homlokzatán
(Honvéd Kossuth Akadémia)

2009-ben folytattuk a Kossuth Lajos Katonai Főiskolán kiválóan végzett tisztek nevének márványtáblán történő megörökítésének hagyományát. A márványtáblák jelenleg a Zrínyi laktanya és egyetemi kampus 2. épület 1. emeletén a vezérkari tanfolyam tanterme mellett vannak elhelyezve.

2010-ben a Kossuth Lajos Hadtudományi Karon átadtuk a Kazai Barna vezérőrnagyról elnevezett tanácstermet.

Megalapítottuk a „Kossuth kibocsátó érmet” a kiválóan végzett hallgatók részére (BSc, MSc, PhD). (Jelenleg nem áll rendelkezésre anyagi forrás a folytatására.)

A Kossuth Lajos Előadóterem névadó ünnepség 2010. szeptemberében.

2010-ben a HM-től pályázati támogatás keretében modern formában átdolgoztuk a „Parancsnoki arcképcsarnok”-ot, amely jelenleg a Hungária körúton az A épület 4. emeletén a lifttel szemben található.

Az átadó ünnepség 2010-ben

A „Parancsnoki arcképcsarnok” ma.
(Fotó Dr. Vörös Miklós ezredes)

2011-ben a vezérkari tanfolyam részére biztosítottunk informatikai eszközöket (15 db laptop).

2011-ben emléktáblát avattunk a Ludovika épületének homlokzatán a Honvéd Kossuth Tüzér Tiszti Iskola emlékére.

Emléktábla a Ludovika épületének homlokzatán
(Honvéd Kossuth Tüzér Tiszti Iskola)

2014-től támogatjuk a honvéd tisztjelöltek nemzetközi képzését. Általában 1-2 hetes tanfolyamokat (Bécsújhely, Brno, Liptószentmiklós) támogatunk, ami az utazási és a szállásköltség átvállalását, valamint a napidíj biztosítását jelenti.

2017-ben 1 fő részére 5 hetes képzés támogattunk az Észak Georgia-i Egyetemen (USA).

Schneider Dorottya, az alapítvány támogatásával ismerkedett a tisztképzéssel az Észak Georgia-i Egyetemen (USA)

2015-ben közreműködtünk a Szent László-díj alapításában.